İstanbul’da Kar Alarmı! Hazırlanın, Sıcaklık Aniden 12 Derece Birden Düşecek

Meteoroloji, ülke genelinin yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı sistemin etkisi altına girmesini bekliyor.

10 Ocak Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte, ülkemizin güney ve batı kıyı kesimlerinde yağmur, iç ve batı kesimlerde (kıyı kesimler hariç) karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların, güney ve batı kesimler ile zamanla Orta ve Doğu Karadeniz’de yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Megakent İstanbul ise meteoroloji uzmanlarının günlerdir yaptığı kar uyarılarına kilitlendi.

Meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’a 3 soğuk hava dalgasının geleceğini anlattı. Prof. Dr. Şen, X hesabından yaptığı paylaşımda “9 Ocakta soğuk ve kar yağışı yurtta etkili olacak. İstanbul’da kar yağışı olası ama yerde ancak yükseklerde 2-3 cm örtü yapabilir. Gelecek olan 2. kar yağışı 13 Ocak’ta görülüyor. Bu sistemde İstanbul dahil Türkiye daha çok kar alacak gibi. 3. sistem 19-20 Ocak’ta görünüyor” diye uyardı.

PAZAR, PAZARTESİ RAHATIZ, SONRASI…

Prof. Dr. Orhan Şen “Pazar ve Pazartesi Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’e yağmur geliyor. Sıcaklık ortalama üzerinde olacak” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Şen “9 Ocak Salı günü sıcaklık 10-12 derece birden düşecek ve Kıyı Ege Akdeniz Trakya haricinde Ülkede karla karışık yağmur ve kar yağışı başlayacak. 10 Ocak Çarşamba günü de devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx