Bahçeli’nin mesajı ‘siyaset ustalığı’ diyerek açıkladı! Akşener Bahçeli’ye ‘Evet’ derse…

Türkiye adım adım 2024 yerel seçimlerine doğru giderken MHP’den İYİ Parti’ye tarihi bir çağrı geldi. MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, bir televizyon programına gönderdiği mesajla İYİ Parti‘ye yerel seçimlerde ‘ülke hayrına’ birlik olma çağrısında bulundu. 

“KOMŞU OLALIM ÜLKE HAYRINA”

Bahçeli’nin 1 Ağustos 2019‘da sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınladığını ve geçmişte MHP’de yer alıp sonradan İYİ Parti bünyesine geçen isimlere çağrıda bulunduğunu hatırlatan Özdemir, Bahçeli‘nin, İYİ Parti’ye “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” şeklinde yeni bir mesajını kamuoyu ile paylaştı.

“BİRÇOK BELEDİYEYİ BERABERCE EMİN ELLERE TESLİM EDEBİLİRİZ”

Siyaset gündemine bomba gibi düşen çağrının ardından İYİ Parti’den yeni davete gelecek cevap merak konusu olurken gazeteci Rauf Tamer, Bahçeli’nin çağrısıyla ilgili analizlerini bugünkü yazısında paylaştı. “Bahçeli’nin çağrısını şöyle tercüme ediyorum” diyen Tamer, şu ifadeleri kullandı;

“Size Cumhur İttifakı’na girin diyen yok. Girseniz tabii ki iyi olur ama girmeseniz bile ikili – üçlü ittifaklarla ülke hayrına birçok belediyeyi, beraberce emin ellere teslim edebiliriz. Seçimden sonra da isterseniz yine evli evine, köylü köyüne… İşte o kadar.

BAHÇELİ’NİN MESAJI SİYASET USTALIĞI

Bahçeli’nin bu mesajının ‘siyaset ustalığı’ olduğunu vurgulayan Tamer, bu kısacık mesajda bir zerafet, hedef, İYİ Parti’nin kurumsal kimliğine saygı, özen gösterilmiş üslup ve diyaloğa hasret kamuoyunun tam da bamteli olduğunu söyledi. Tamer, mesajın zamanlamasının ise ‘harika’ olduğunun altını çizdi. 

TÜRKİYE 15-20 YIL HUZURLU, UYUMLU, KAZANÇLI, BEREKETLİ DÖNEME GİRER

Bahçeli’nin İYİ Parti’ye çağrısına ilişkin kendisinin fikirlerini söyleyen Rafu Tamer, “Karışmak gibi olmasın ama bu çağrı, hele bir de olumlu karşılanırsa, Türk Siyasi Hayatı, en az 15-20 yıl, huzurlu, uyumlu, verimli, kazançlı ve bereketli bir döneme girer…” ifadelerini kullandı.

Tamer, “Bu birlikteliği kim istemez?” sorusuna ise “Malûm zevat istemez. Sadece o” şeklinde cevap verdi. Yazısında İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e de bir çağrıda bulunan Tamer, İYİ Parti Liderinin bu çağrıya cevap vermeden önce kamuoyu yoklaması yapmasında sayısız fayda olduğunu belirtti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx