Yeni Walking Dead dizisi Isle of the Dead duyuruldu

Walking Dead çizgi romanı sona ermiş olsa da AMC kanalında yayınlanan aynı isimli serinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Walking Dead dizisi 11. sezonun kalan bölümlerinin yayınlanması ile birlikte bu yıl içerisinde sonra erecek. Tabi ana seri dışında yine AMC kanalında yayınlanan Fear the Walking Dead ve World Beyond isimli yan serileri de gördük. Yapılan yeni bir duyuru ise kanalın ve yapımcıların kolay kolay bu markayı bırakmayacağını gösteriyor. Çünkü seri için Isle of the Dead isimli yeni bir yan seri daha duyuruldu.

Yeni Walking Dead dizisi Isle of the Dead duyuruldu

Isle of the Dead dizisi aslında yabancı olmadığımız karakterleri tekrar karşımıza çıkartırken bu sefer daha popüler bir mekana bizleri götürecek. Önümüzdeki yıl yayınlanacak olan dizide ana seride de izlediğimiz Negan ve Maggie karakterlerinin başrolde yer alacağı belirtilmiş. Dizinin başrolünde tabi ki bu karakterlere hayat veren Lauren Cohan ve Jeffrey Dean Morgan yer alacak.

Isle of Dead dizisinde bu sefer hiç görmediğimiz New York şehrinin Manhattan bölgesinde yaşananlar anlatılacak. Salgın sebebiyle ana karadan tamamen izole edilen adanın etrafının yüksek bir duvarla örüldüğü de yayınlanan ilk posterde gözüküyor. Jeffrey Dean Morgan yaptığı açıklamada “Negan ve Maggie’nin yolculuğunun devam etmesine çok sevindim. Lauren ile New York’ta yolculuğuna devam edeceğim için çok heyecanlıyım” ifadelerinde bulunmuş. 

Yeni Walking Dead dizisi Isle of the Dead duyuruldu