Ukrayna’ya yardım için geliştirilen yeni Doom II bölümü 30.000 dolar topladı

John Romero, geçtiğimiz günlerde Doom II için yeni bir seviye geliştireceğini ve bunu da Ukrayna’da evlerinden olan mültecilerin faydası için kullanılacağını söylediği yeni Doom II bölümü, kısa sürede büyük ilgi topladı.

Yeni Doom II bölümü 30.000 dolar topladı

Yapımcı, iki gün önce Twitter’dan yaptığı açıklama ile 29.500 dolara ulaştığını belirtmişti. İki gün içinde yeni Doom II bölümünün daha da sattığını düşünürsek, şu an bahsettiğimiz rakamın çok daha üstünde bir paraya ulaşılmış olabilir.

Romero’nun Ukrayna halkını destekleme çabası, Rusya’nın 24 Şubat’ta işgalini başlatmasından bu yana oyun endüstrisinin üstlendiği pek çok çabadan biri. 11 Bit Studios, All In Games ve The Farm 51, CD Projekt, GOG, Bungie, Amanita Design , 4A Games, Digital Extremes, Facepunch Studios ve diğerleri, ülkede çalışan yardım kuruluşlarına önemli bağışlarda bulunma sözü verdi.

Dün Itch.io , Uluslararası Tıp Birlikleri için fon toplayan yaklaşık 1.000 oyundan oluşan devasa bir koleksiyon olan Bundle for Ukraine’ı 10 dolar gibi, nerede ise bedava denilecek bir fiyatla piyasaya sürdü.