Türkiye’nin en değerli Tofaşı, 1991 model araç 250 bin liraya satıldı

Türkiye’nin en çok tercih edilen araçlarından biri olan Tofaş’ın Doğan L model arabası rekor fiyattan satıldı. Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta fabrikadan çıktığı üzere duran araba, 250 bin lira satış bedeliyle yeni sahibini buldu. Araç piyasasına bir devir damgasını vurmuş ve günümüzde ise eşine az rastlanan 7 bin 779 kilometredeki 1991 model araba, 24 yıldır trafiğe çıkartılmıyor. Lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üzerinde tutuldu.
Ankara’da galericilik yapan Sedat Oymak, 250 bin liradan satın aldığı arabasını koleksiyonunda sergileyeceğini söyledi.

“TÜRKİYE’DEKİ TEK SIFIR ARAÇ OLDUĞU İÇİN O PARAYI VERDİK”

Eski otomobil meraklısı olduğunu belirten Oymak, “Aynı araçların Murat 131 Murat 124 serisi var bizde. Onların yanına da bunları almaya karar verdik. Sağ olsun Fatih kardeşimiz de bizi kırmadı. Koleksiyonumuza bir araç daha kattık. Biz evvelce beri bu otomobillerin sevdalısıyız. Bu otomobilin da sıfır olması bizi çok cezbetti. Fiyat olarak bu arabayı 250 bin liraya aldık. Otomobil fiyatlarının baya bir yükselmesinden ötürü gönül istiyor ki daha ucuz almak lakin emsali ve gibisi olmadığı için Türkiye’deki tek sıfır araç olduğu için o parayı verdik” dedi.

“250 BİN LİRAYA VERDİK ARACI”

Fatih Yunus Hoş ise “Dostumuzu kıramadık. O da bizim üzere otomobilin pahasını bilen bir insan. Bizden daha evvel otomobilci ağabeyimiz. Otururken biran da ‘ben otomobilimi alacağım’ dedi. Bizde kıramadık güle güle hayrını görsün. 250 bin liraya verdik aracı dostça bir ticaret oldu. Yoksa pahası biçilecek bir araç değil fakat bedelini bilen bir beşere gittiği için fiyat da ikinci planda kaldı. Dostça bir biçimde 250 bin liraya sattık. Ankara’ya gitti, Sedat Oymak ağabeyimize gitti. Kendi otomobil koleksiyonuna bunu da kattı. Onda da çok hoş kıymetli otomobiller var. Allah yerine yakıştırsın” diye konuştu.

“FABRİKADAN ÇIKTIĞI ÜZERE BİR ARAÇ”

Doğan-L aracının 7 bin 779 kilometrede olduğunu anlatan Hoş, “Hata, boya, ezik, çizik yok. Fabrikadan çıktığı üzere bir araç yaklaşık bir buçuk yıldan beri de bendeydi. İçeride sehpanın üzerinde yatıyordu sıfır araç neyse o. Bir yerinde kusur, kusur, deformasyon yok. Aracına a’dan z’ye kefilim” biçiminde konuştu.