Teksas katliamında yeni ayrıntı! Sızdırılan polis manzaralarının gerisinden trajedi çıktı

ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Uvalde kentinde bulunan Robb İlkokulu bugün fecî bir katliama sahne olmuş, 18 yaşındaki Salvador Ramos 19’u öğrenci 2’si öğretmen 21 kişiyi öldürmüştü.

Görgü şahitleri olay yerine gelen polislerin ise olay yerine gelmelerine karşın müdahale etmek için beklediklerini argüman etmişti.

GÜVENLİK KAMERASI İMAJLARI SIZDI

Dün okula ilişkin güvenlik kamerası imgelerinin basına sızması sonrası bu tez daha yüksek sesle lisana getirilmeye başlandı.

Görüntülerde tüfekli ve balistik kalkanlı çok sayıda polis memurunun okulun içinde hazır halde beklediği fakat saldırgana müdahale etmek için hiçbir teşebbüste bulunmadığı anlar yer aldı.

77 dakikalık güvenlik kamerası manzarasında bir polisin saldırgan hala okulun içerisindeyken el dezenfektanı kullandığı bir öteki polisin ise taarruz devam ettiği sırada cep telefonu ile oynadığı görülmüştü.

Kısa müddette toplumsal medyada reaksiyonların amacı olan manzaradaki polisin kimliği belirli oldu.

Hürriyet’in İngiliz Daily Mail gazetesinden aktardığı habere nazaran, reaksiyon çeken imajın gerisinden bir aile trajedisi çıktı.

VURULAN EŞİ İLE SON GÖRÜŞMESİYMİŞ

Telefonunu denetim ettiği görülen polisin, Memur Ruben Ruiz olduğu belirlendi. Ruiz’in o gün vurularak öldürülen Robb İlköğretim Okulu’nda öğretmen olan Eva Mireles’in kocası olduğu açıklandı.

Ruiz, karısını saldırgan Salvador Ramos’tan kurtarmak için sınıfa girmeye çalıştı lakin engellendi ve güvenlik gerekçesiyle binadan çıkarıldı.