Tarım Kredi Kooperatifi’nde indirime büyük ilgi: Sırada ete indirim var

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde dün başlatılan indirimli satışlar ülke genelinde büyük ilgi gördü. İndirimi dört gözle bekleyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde ülke genelinde 1.400’e yakın noktada bulunan Tarım Kredi Marketleri’ne akın etti. Temel gereksinim unsurlarını uygun fiyatlardan almak isteyen vatandaşların ağır ilgisiyle küçük çaplı izdihamların yaşandığı marketlerde, sarı etiketli eserler adeta kapışıldı.

Fiyatları düşen eserlerden birden çok alan vatandaşların yüzleri güldü. İndirimli fiyatlardan mutlu olduklarını lisana getiren vatandaşların alışveriş yaptığı reyonda azalan eserler depolardan gelen eserlerle desteklendi.

Kasalarda uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar indirimli eserleri almak için raflarda adeta bir birileri ile yarıştı. Yurt genelinde Tarım Kredi Kooperatifi’nin tüm şubelerinde neredeyse kuyruklar oluştu. Dün uygulanmaya başlayan fiyatlardaki düşüşler bölgelere nazaran farklılık gösterirken, fiyatlardaki indirim oranı yüzde 30’lara ulaştı.

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, şeker, tavuk eserleri, tam yağlı süt, bal, zeytin çay, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya ve bebek bezinde indirim uygulandı.

GÖZLER ZİNCİR MARKETLERDE

İndirim uygulanan eserler ortasında yer alan yarım yağlı sütün fiyatı 14.75 TL’ye düştü. 2 litre zeytinyağının fiyatı 117.90’a gerilerken, kuru soğanın fiyatı 7.95’ten 5.95’e indi. 1 kilogram fasulyenin fiyatı 30.45’ten 23.50’ye, 1 kilo çay ise 66.90’dan 59.90’a düştü. Paklık eserlerinde de önemli indirim yapıldı. 5 kilo toz deterjan 78.90 yerine 64.90’a satıldı. Tarım Kredi Kooperatifi marketlerine yansıyan yüzde 30’a varan indirimli fiyatların akabinde, zincir marketlerde de indirim uygulanması bekleniyor.

SIRADA ET İNDİRİMİ VAR

Temel tüketim unsurlarının akabinde bir öteki indirim de ette uygulanacak. Ette yüzde 35’i bulması beklenen indirim için Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından temin edilecek olan et eserleri, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde süratlice raftaki yerini alacak. Kasap kısmı olmayan marketlerde ise en kısa vakitte kasap reyonu açılması sağlanarak buralarda ESK’nın eserleri satışa çıkarılacak. Et eserlerindeki indirimin duyurusu ayrıyeten yapılacak.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ