Spotify Mac Uygulaması Yeni Kitaplık Kenar Çubuğu ile Geldi

Bu ayın başlarında Spotify iOS uygulaması önemli bir güncelleme almıştı, şimdi ise sıra Mac’lere geldi. Spotify şimdi Mac için masaüstü uygulamasını yeni bir gezinme arabirimiyle güncellerken, daha özelleştirilebilir ve Spotify koleksiyonunuza erişmeyi kolaylaştıran yeni bir kitaplık kenar çubuğu sundu.

Spotify, blog gönderisinde, “Yeni kitaplık kenar çubuğu, her türden içeriğin toplanmasını ve alınmasını iyileştirerek, mobil uygulamada zaten aşina olduğunuz yeni özellikleri masaüstüne getiriyor. Yeni kenar çubuğu, farklı tercihleri karşılamak için eskisinden daha özelleştirilebilir.” diyor.

Yeni kenar çubuğu, sanatçılar, çalma listeleri, albümler, podcast’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere Spotify kitaplığınızdaki tüm içeriğe erişmenizi sağlıyor. Kenar çubuğunda görünenlerin sırasını özelleştirebilir, favori içeriğinizi sabitleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Spotify’a göre yeni kenar çubuğu ayrıca “esnek boyutlandırma” da sağlıyor. Şirket, “Tercih ettiğiniz genişliğe sürüklemek için kenar çubuğunun üzerine gelip sağ kenarına tıklayabilirsiniz. Ayrıca üstteki ok düğmesine tıklayarak kenar çubuğunu tamamen genişletebilir ve yalnızca sanat kapaklarını görmek için ‘Kitaplığın’ başlığına tıklayarak kenar çubuğunu tamamen daraltabilirsiniz.” açıklamasında bulunuyor.

Spotify’ın işaret ettiği bir fark, Kitaplığın sayfasını daha önce olduğu gibi ana göz atma arayüzünde artık görüntüleyemeyeceğiniz. Ana tarama alanındaki eski Kitaplığın sayfası, yeni Kitaplığın kenar çubuğunun kullanıma sunulmasıyla kullanımdan kaldırılıyor. Kitaplığın kenar çubuğunun boyutunu daha büyük olacak şekilde ayarlayabilir ve daha büyük sanat kapakları görmek istiyorsanız “ızgara görünümünü” de etkinleştirebilirsiniz.

Yeni Spotify arayüzü Mac, Windows ve web’de kullanıma sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir