Sevecen Payzın’dan Süleyman Soylu’ya cevap: Umarım Sedat Peker’in ifşaları yanlışsız çıkmaz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mezun olan jandarma subay ve astsubaylarına, “Görevinize çıkarken, Allah isteği için abdestli çıkın” demiş, bu kelamlara Sevimli Payzın’dan “Burası laik bir ülke unuttu galiba.. Ayrıyeten sen evvel oğlunla, şirketinle ilgili argümanlara karşılık ver derler adama” reaksiyonu gelmişti.

Payzın’ın bu kelamlarına karşılık veren Soylu, “Bildiğinizi söylemezseniz namertsiniz. Bir tek şey çıkarsa 1 dakika misyon yapan onursuzdur. Herkesi kendi şerefinizde sanmayın” demişti.

Şirin Payzın, Halk TV ekranlarında Soylu’nun açıklamalarına cevap verdi:

“Umarım Sedat Peker’in ifşaları ve öteki kaynaklardan gelen bilgiler gerçek çıkmaz. Savcılar devreye girsin ve bu savları araştırsınlar. Biz de ‘Gerçekten bu savlar külliyen yalanmış’ diyelim. Biz soru soruyoruz ve yanıt bekliyoruz. Bakan Soylu, ‘Benimle ilgili savlar sonuna kadar araştırılsın’ demişti fakat olmadı. Nereden para aldıklarını bildiğimiz troller ayağa kalktı. Soylu açıklamasında niçin 1 hafta müddet verdi bilmiyoruz. Gururluyum, kendimi yakarım, misyonu bırakırım lafları Türk siyasetinde çok duyduğumuz şeyler. Bunları bırakalım.” (HABER MERKEZİ)