Sel teyakkuzu: 3 köy boşaltıldı, 25 kişi yurda yerleştirildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yayımlanan ikaza nazaran metrekareye 100 kilogram üzeri yağış düşmesi beklenen Sinop’ta kırmız alarm verildi. Meteorolojik ikazın akabinde geçen yıl sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçesinde ve Sinop genelinde takımlar teyakkuza geçti.

YURDA YERLEŞTİRİLDİLER

Edinilen bilgiye nazaran, geçen yıl yaşanan selde 40 meskenin yıkıldığı Babaçay Köyü ile Söküçayırı Köyü Kazköy Mahallesi ve Zaviye Köyü Çay Mahallesi önlem gayeli boşaltıldı.

Bu köylerde kalacak yer talebinde bulunan 3 yurttaş ile DSİ, AFAD ve köy yolları inşaatında çalışan firmalardan 22 kişi olmak üzere toplam 25 kişi gerekli gereksinimleri da karşılanarak Ayancık MTAL Yurdu’na yerleştirildi.

AYANCIK STADI HAZIRLANDI

İlçede inançlı olarak bedellendirilen Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile İnönü İlkokulu bahçeleri kamu araçları için tahsis edildi. Muhtemel durumlara hazırlık olarak Ayancık Stadı da helikopterler için hazır hale getirildi. Sinop Valiliği uyumunda Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve tüm kamu kurumlarının teyakkuz halinde beklediği öğrenildi.