Sedat Peker de devreye girdi: ‘Ben size neler anlatacağım neler!’

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun iktidara yakın vakıflar aracılığıyla yurt dışına para transfer edildiğiyle ilgili tezlerinin akabinde hata örgütü önderi Sedat Peker cephesinden de dikkat çeken bir çıkış geldi.

Sedat Peker tarafından kullanıldığı ileri sürülen “Deli Çavuş” isimli Twitter hesabından yapılan bir dizi paylaşımda şu sözler yer aldı:

“O vakit geldiğinde ben size neler anlatacağım neler!Deli olacaksınız! Ses kayıtlarıyla,WhatsApp yazışmalarıyla anlatacağım her şeyi.Tüm bunlar bittikten sonra da kendim dahil tüm vatanseverlere, yurtseverlere olağana dönebilmemiz için tedavi seansları yapacağım. Bende kelam namus!

Uruguay’da yaşayan bir Türk vatandaşı Meksika’da gezmeye gidiyor. AZTEKA bankası vatandaşımızın verdiği doları bozmuyor.Gerekçe de Türkiye’nin kuşkulu ülkeler listesinde olması.Yüzlerce kilo kokaini “Yanlışıkla yollamışlar” diyen Ali Akat’ı 15 günde tahliye edersen olacağı budur.

Cennet yer Muhsin Yazıcıoğlu’nun muhafaza polisi bir iki gün içinde çıkacağı mahkemede şahitlik yapacaktı. O da kaza ile öldü(!) Amerika’daki Watergate skandalı iki gazetecinin kıymetsiz bir olayın üstüne gitmesi ile ortaya çıkmıştı.Lütfen kaza süsü verilmiş bu olayın üstüne gidin!”

KILIÇDAROĞLU NE ANLATTI?

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, dün partisinin küme toplantısında “Bu akşam ben 22.00’de bir skandalı açıklayacağım. Bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” diyerek duyurduğu, kamuoyu tarafından merakla beklenen açıklamasının detaylarını, ilan ettiği saatte paylaştı. Kılıçdaroğlu saatler tam 22:00’yi gösterdiğinde toplumsal medya hesabından görüntüyü, “Onlar kaçacak yer ararken, bizim öbür memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha güzelini hak ediyorsun. Geliyor keyifli, huzurlu günler! #BizeKatılın” notuyla yayınladı.

1 milyar liranın Ensar ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiğini sav eden CHP önderi, para akışları ve evraklarının ellerinde olduğunu söyledi Kılıçdaroğlu, “Bir vakıf kurduruyorlar Amerika’da. Neden Amerika? Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a sarfiyat diye beklersiniz ya, biliyorlar o ülkelerde hukuk yok. Birinci uçakla geriye gönderirler bunları” dedi.

 

TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ismini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” dedi.