Seçer yolunu seçti: Çalmazsan çaldırmazsan düze çıkarsın

Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, pandemide azalan gelire ve iktidar pürüzüne karşın nasıl kaynak yarattığını bu türlü açıkladı.

CHP’li lider, bu açıklamayı Kurban Bayramı nedeniyle çıktığı ilçe seyahatlerinin Faziletli durağında yaptı. Başkanlık misyonunu üstlenmesinden sonra belediyede çok şeyin değiştiğini belirten Vahap Seçer, “Her şeyden evvel belediyenin kasası ve muhasebesi artık daha sistemli. Parayı denetimli harcıyoruz. Bir taraftan bize kalan 3 milyar liralık borcu öderken, öteki taraftan 3 yıldır kıymetli hizmetler yapıyoruz” dedi. Akabinde, düşüncesiz hizmet için şu tespiti yaptı:

‘SİSTEMİMİZ TIKIR TIKIR İŞLİYOR…’

“Çalmazsan, çaldırmazsan bir de israf etmezsen, bir müddet sonra düze çıkarsın. Çok şükür 3 yıl geçti. Şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesi düzlüğe çıktı. Kimseye de muhtaç değiliz. Birçok belediye düşünce yaşıyor, ancak Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin programları tıkır tıkır işliyor. Demek ki akılcı idare, akıllı idare, israf etmeyen idare problemleri ve işi çözüyor.”

‘ÇALIŞKAN, UĞRAŞLI VE ADİLİZ…’

CHP’li lider, eşi Meral Seçer ile çıktığı seyahatin dünkü durağı Silifke’de ise hizmette ayrımcılık yapmadıklarını ve tenkide açık olduklarını anlattı. “Mutlaka eleştirilecek taraflarımız var lakin samimiyetimizi, azmimizi, şevkimizi ve gayret anlayışımızı eleştirmek günah olur” dedi. Münasebetini, “Çünkü; birincisi çok gayretliyiz, çok çalışıyoruz, daha güzel işler yapmak istiyoruz. İkincisi adaletsiz davranmıyoruz, bize oy vermiş vermemiş ayrımına gitmiyor, adaletsizlik yapmıyoruz” diye açıkladı. Vahap Seçer, belediyenin mali istikrarının verdiği inanç sayesinde, çok sayıda firma ve müteahhitin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ihale almak için sıraya girdiğini de kaydetti.