Renault Fluence yeniden üretilecek! Hem de Egea fiyatına

Artan maliyetler sonrasında fiyatlarını yükseltmek zorunda kalan Renault cephesi, Türkiye’deki satışlarını arttırmanın planlarını yapıyor. B sınıfı sedan tarafında Taliant isimli modelinin satış performansından memnun kalmayan şirket, bunun yerine yeni bir araba üretmek için kolları sıvadı. Gelen bilgilere göre Renault, ülkemizde bir dönem fazlasıyla tutulan aracı Fluence için müjdeli haberi vermeye yakın.

Söz konusu modeli üretimden kaldırılmasının bir hata olduğunu düşünen Renault yetkilileri, Fluence için harekete geçti bile. Bir dönem ülkemizde fazlasıyla tutulan ve hala ciddi bir piyasası bulunan Fluence, eğer yeni tasarım çizgisi ile tanıtılırsa ülkemizde satış rekorları kırabilir. Taliant’ın sadece yüksek fiyatı sebebiyle değil, tasarımsal olarak bir türlü tutulmadığı için satılmadığını düşünen Renault, böylece hem daha düşük fiyatlı bir politika belirleyecek hem de eski modelini yeniden üreterek tüketicilerin gönlünü alacak.

Renault Fluence yeniden üretilecek! Hem de Egea fiyatına

Peki ama yeni Renault Fluence nasıl özellikler ile donatılacak? Bu konuda henüz elimizde bir veri bulunmasa da ortaya atılan iddialar aracın 1.5 litrelik benzinli bir motorla tüketicilere sunulacağını bizlere söylüyor. 110 beygir güç üretmesi beklenen bu motora manuel şanzımanın eşlik etmesi de kuvvetle muhtemel diyebiliriz. Peki bakalım Fluence gerçekten de tekrar üretilmeye başlanacak mı? Bunu zaman gösterecek.