Polymath Nedir? POLY Ne İşe Yarar?

Polymath nedir? Polymath (POLY) Coin, dijital menkul kıymet odaklı çalışan ve bunların piyasa sürülmesi ile takas edilmesine olanak sağlayan bir Ethereum token’ıdır. Polymath platformunun yerel kripto para birimidir.

Polymath nedir?

Projenin amacı, menkul kıymetlerin oluşumunu, piyasaya sürülmesini ve satılmasını basitleştirmeyi amaçlamaktadır. POLY Token, güvenlik standardını akıllı sözleşmelere entegre ederek düzenlemelere uymayı planlamaktadır. POLY Token, piyasa sürenler, yatırımcılar, geliştiriciler ve sağlayıcılar arasındaki alışverişi kolaylaştıran bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Polymath paltformu yeni bir token standardı olan ST20 oluşturuyor ve yatırımcıların Ethereum cüzdan adreslerini Whitpaper’a (Beyaz Liste) eklemesini zorunlu hale getirmektedir.

Bu yazının yazıldığı 8 Mart tarihi itibariyle 1 POLY Coin fiyatı 5.73 TL’dir. Güncel dolar kuru ile 0.40 dolara denk gelmektedir.Son 24 saatte fiyatı %2.15 yükselmiştir. Piyasalarda dolaşımdaki arz miktarı 898.550.830 POLY Coin iken maksimum arz miktarı ise bilinmemektedir. Polymath (POLY) Coin, CoinMarketCap kripto para piyasasında 142.sırada bulunmaktadır. Ayrıca toplam piyasa değeri ise 5.144.969.622 Türk Lirasıdır.

Avantajları ve Dezavantajları

POLY Coin’in bazı avantajları şunlardır:

İşlem hacmi geniş, güvenilir ve büyük borsalarda listelenerek hem popülerliğini hem de güvenirliliğini arttırmıştır. Geçtiğimiz yıl ani değer yükselişi ile kâr potansiyeli yüksek bir kripto varlıktır. 

POLY Coin’in bazı dezavantajları şunlardır:

Nerdeyse bütün kripto paralarda olduğu gibi volatilite’den etkilenenmektedir. Orta ölçekli bir kripto para olduğu için manipülasyonlardan son derece etkilenebilir. Yasal düzenlemelerin menkul kıymetlerde yapacağı herhangi bir değişiklikte projede beklenmeyen ani ve olumsuz değişiklikler yaşatabilir.

Polymath nedir? POLY Coin’e Nasıl Sahip Olunur?

POLY Coin Binance, Mangala Exchange, Huobi Global, Gate.io ve Coinbase Exchange gibi güvenilir, popüler ve işlem hacmi geniş borsalarda listelenmektedir. Öncelikle, yukarıda belirtilen POLY Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.

Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. Ardından, hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonra borsanın para yatırma sekmesinden sizin için uygun olan yöntem ile para transferi gerçekleştiriniz. Son adımda ise, POLY Coin’in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca POLY Coin sahibi olabilirsiniz.