Muhalif isim Jahrein, İmamoğlu’na oy vermeyeceğini açıkladı

“Jahrein” olarak bilinen muhalif isim Ahmet Sonuç, Adem Metan’ın YouTube kanalında yayınladığı “Peki Sonra?” programına konuk oldu.

Lokal seçimlerde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na verdiği takviyeyle tanınan Jahrein, artık o isme çok daha tepkili…

“AK Partililerden daha kötüler”

Ahmet Metan’ın “Muhalefetin içerisindeki isimleri eleştirmeye başladın. Bunun reaksiyonları muhalefet içerisinde nasıl oldu?” sorusuna karşılık Jahrein, şunları söyledi:

“AK Partililerden daha berbatlar. Ben yılladır AK Partili linçi yiyorum, ‘ok trol’ linçi apayrı bir düzey. Bu türlü bir linç kültürü yok. Beni sıkıntıdan çıkartan kısım da o oldu. Muhaliflerin farkı, daha aydın ve daha açık görüşlü olmadıklarını görünce çok büyük yıkıntı yaşadım. Psikolojim bozuldu. Ancak bu kadar geri zekalı olduğunu gördüğüm vakit ben sıkıntıdan çıktım.”


“İmamoğlu beni istismar etti”

“Ben İmamoğlu’na oy verdim. Benim oyumu aldı ve beni istismar etti İmamoğlu” diyen Jahrein şöyle devam etti:

“Evet, şahsî bir hıncım var. Ben İmamoğlu’na aşık değilim ki… İmamoğlu benim için bir belediye lideridir, bir çalışandır. Ben onun işvereniyim, zira oyu veren benim. Doğal ki çalışanıma ortada bir dönüp bakacağım, ‘sen ne yapıyorsun?’ diye. Birebir şey milletvekilleri için de geçerli. Bir Kılıçdaroğlu, bir İmamoğlu, bir Mansur Yavaş cephesi var mı bilmiyorum. Varsa da benim umurumda değil. Günün sonunda hiçbir siyasi için çalışmam. Ben halk için çalışıyorum. Tekrar söylüyorum, politikler bizim çalışanımız.”


“AK Partiliye oyumu basarım”

Söyleşide geçtiğimiz mahallî seçimlerde Ekrem İmamoğlu’na oy verdiğini söyleyen Jahrein, bugün seçim olsa İmamoğlu’na değil karşısındaki adaya oy vereceğini söyledi.

Jahrein, “Benim de zati o kadar hudut olmamım sebebi o. Zira oy verdim. Oy vermesem bu kadar üzerine düşmezdim. Bugün seçim olsa hayatta vermem. Karşısında kim varsa ona muvaffakiyetim, açık ve net.” dedi.

Ahmet Sonuç, Adem Metan’ın “AK Partili olsa bile mi?” sorusuna da, “Evet basarım” karşılığını verdi.

Jahrein’in İmamoğlu ve muhaliflerle ilgili açıklamaları toplumsal medyada bir kesitten büyük reaksiyon gördü.