Michy Batshuayi Fenerbahçe’de

Fenerbahçe, Michy Batshuayi’nin transferi için Chelsea ile anlaştığını açıkladı. Kulüp hesabından yapılan açıklamada, İngiltere Premier League takımlarından Chelsea’de forma giyen Michy Batshuayi’nin, sıhhat denetiminden geçmek ve süreci ilerletmek üzere İstanbul’a geldiği duyuruldu:

“Kulübümüz, Michy Batshuayi’nin grubumuza transferi için Kulübü ile muahede sağlamıştır. Futbolcu, görüşmeleri yapmak, sıhhat denetiminden geçmek ve süreci ilerletmek üzere İstanbul’a gelmektedir.

Taraftar baskısı

Fenerbahçe idaresi, yaklaşık 15 gün evvel Michy Batshuayi’yi bitirme noktasına getirmişti. Lakin taraftar ve topluluk içerisinden reaksiyonlar yükselince bu transferin rafa kaldırıldığı öne sürülmüştü. Yeni golcüyü Avrupa Ligi’nde oynatmak için vakit tükenirken, Fenerbahçe’nin Belçikalı forveti “son çare” olarak yine gündemine aldığı kaydedilmişti.

Chelsea’nin, mukavelesi dönem sonunda bitecek olan Batshuayi için her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduğu aktarılmıştı. 28 yaşındaki forvetin de Fernebahçe’ye sıcak baktığı söz edilmişti.