Mel C, İstanbul’da tacize uğradığını açıkladı

Ünlü pop kümesi Spice Girls’ün üyelerinden Mel C, yeni yayımlanacak ‘Ben Kimim’ (Who I Am) isimli otobiyografisinin tanıtımı için katıldığı bir podcast yayınında 1997 yılında İstanbul konserlerinden evvelki gece otelde masaj rezervasyonu yaptığını ve masörün tacizine uğradığını söyledi.

Kısa Dalga’nın aktardığına nazaran, Mel C, “Korkunç şeyler daima oluyor ve bu durum olabileceğinin en berbatı değildi. Sanırım cinsel taciz manasında daha hafif versiyondu fakat ihlal edilmiş , çok kırılgan , utanmış ve inançsız hissettim. Bunun hakkında konuşmak istiyorum zira beni etkiledi. Ancak bunu içime gömdüm” diye konuştu.

Mel C, “İlk Spice Girls gösterisinin öncesindeydi. Otelde kendime masaj armağan etmek istedim ve orada yaşanan şeyi bir halde çabucak gömdüm zira odaklanacak öteki şeyler vardı. Büyütmek istemedim lakin birebir vakitte bunun üstesinden gelecek vaktim yoktu” diye konuşup şöyle devam etti:

“Bununla o vakit hesaplaşmadığım için fark ettim ki, olayı uzun yıllar boyunca gömmüşüm. Kitabı yazdığım sırada bir gece olayı hayalimde gördüm. Uyandım ve aklım bu olaydaydı. ‘Aman yaradanım, bu mevzuyu kitapta anlatmak aklıma bile gelmemişti’ diye düşündüm. Sonra doğal ki baş yormam gerekti. ‘Bu olayı ifşa etmek istiyor muyum?’ Ve sonra düşündüm ki, bunu söylemek, nihayetinde hesaplaşmak ve idrak etmek benim için sahiden kıymetli. Ve diğerleri için de böyle”. (HABER MERKEZİ)