“Liderliğin Şifresi” Camp&Learn’23 Programı’nda çözüldü.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Çankaya Şubesi  tarafından 2016 yılından bu yana gerçekleştirilen Camp&Learn’23 programı bu sene 14-16 Temmuz 2023 tarihinde Çankırı Bülbül Pınarı Mesire Alanı’nda düzenlendi. İş dünyasından birçok yöneticinin ve kendini keşfetmek isteyen katılımcıların yer aldığı Camp&Learn’23 programında katılımcılar konfor alanından çıkarak kendi liderlik beceri ve yeteneklerini keşif yolculuğuna çıkıp, eğlenerek öğrendikleri deneyimler ile heybelerini doldurdular.

Kamu ve özel sektörden 50 kişinin katıldığı Camp&Learn’23 programında, katılımcılar aynı zamanda iş ağlarını geliştirme fırsatında buldular.  Liderlik tipleri, takım içi yönetim ve uyumlarını geliştirdikleri oyunlarda alınan geri bildirimler ile verimlilik arttırıldı. Tüm bunların yanında muhteşem doğa ile baş başa ve bütünlük içerisinde ekip olmanın önemi ve değeri keşfedildi.

Takım dinamiklerinin kilidini açmak ve enerjiyi açığa çıkarmak ile yaratıcılık, esneklik; yönetici ve liderlik performansının artırılması ile  karar verme ve problem çözme yetenekleri, yaratıcılık, sezgi ve esneklik   becerilerinin arttırılması doğrultusunda hazırlanan programda, 7 farklı outdoor oyunu gerçekleştiren JCI Çankaya eğitmenleri ; oryantiring,  sözsüz iletişim, delege etmek, sorgulamak/sorgulatmak , kendini ifade etme becerisi, planlama ile yönetici performansı ve liderlik becerileri odak noktalarına değindiler. JCI Türkiye yönetimi ve senatörlerinin katkı ve geri bildirimi ile katılımcıların liderlik motivasyonlarında pozitif dönüşüm sağlanmıştır.

Program sonunda yapılan değerlendirme toplantısında katılımcıların kendilerinde fark ettikleri olumlu ve olumsuz geri bildirimler alınırken, genel değerlendirme konuşmasını gerçekleştiren JCI Global 2022 Dünya Başkan Yardımcısı Altuğ Türkdalı “ Oryantiring ile kişilerin kendilerini güvende hissettikleri alanlarda rehavete kapılmasının başarısızlığı peşinden getirdiğini, bu tarz durumlarda dinlenmeyi seçmek gerektiğini ve gelişmenin doğrusal eğri olmadığı”nı belirtti.

Kapanış konuşmasında JCI Çankaya 2023 Başkanı Hazal Betül Yılmaz ise “herkesin liderlik yolculuğunun bambaşka olduğunu, lider olmak için ekip çalışması ile ortak düşüncede buluşarak başarılı olunacağını söyleyerek şifrenin Lider Sizdiniz” dedi.

JCI Çankaya Camp&Learn’23 muhteşem katılımcıları ve eğitmenleri ile Liderlik başlığında iz bırakan bir çalışmaya imza attı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx