Köyceğiz’de orman yangını uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bilgilerine nazaran, Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde pazar ve pazartesi günleri hava sıcaklıklarının 42 santigrat derece, nem oranının yüzde 10-30 ortası ve kuvvetli rüzgar kuzey ve kuzeydoğu taraflardan esmesi bekleniyor. Beklenen sıcak ve kuru hava ile birlikte kuvvetli rüzgarın neden olabileceği aksiliklere karşı önlemli olunması ikazında bulunuldu.

Muğla Valiliği tarafından da ihtarlar yapılırken, açıklamada valilik tarafından yasaklanan ormanlık alanlara girilmemesi, yol kenarlarına yangına neden olabilecek cam ve pet şişe, sigara izmariti üzere çöplerin bırakılmaması, anız, bahçe ve sera paklığı üzere hiç bir suretle orman yangınları açısından risk teşkil edecek ateş yakılmaması, orman ve öteki yangınlar açısından çok dikkatli davranılması, görülen aksiliklerin bekletilmeden 112 Acil Davet Merkezi’ne iletilmesi mevzularında daha hassas olunması gerektiği belirtildi. 

Önümüzdeki 3 gün boyunca bilhassa ormanlık alanların yakınlarında yangın riskini arttıracak davranışlardan kaçınılması gerektiği söz edildi.