Kerem Aktürkoğlu’nun menajerinden transfer açıklaması! ‘Premier Lig…’

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Kerem Aktürkoğlu’nun menajeri Erkut Söğüt, genç oyuncunun geleceği ve gündemdeki transfer söylentileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Erkut Söğüt’ün açıklamaları şu biçimde:

TribalFootball.com isimli internet sitesine açıklamalarda bulunan Erkut Söğüt, “Kerem’e bir çok kulüpten ilgi var. Türkiye’nin dördüncü Ligi’nden geldi. Daha evvel Başakşehir’deydi fakat A Ekip’te oynama fırsatı bulamadı. Alt liglerde üç yıl futbol oynadı ve Galatasaray’a geldi. Yavaş yavaş kadroya adapte oldu ve Galatasaray’ın 11’inde yer aldı. Türkiye Ligi’nde geçen dönem en çok resmi maça çıkan oyuncu” dedi.

“Onun menajerliğini yaptığım için çok mutluyum”

Kerem Aktürkoğlu’nun her vakit mentalite olarak gelişmek isteyen bir yapıya sahip olduğunu kaydeden Söğüt, “Onun menajerliğini yaptığım ve onunla çalıştığım için hakikaten çok mutluyum” tabirlerini kullandı.

Oyuncunun Barcelona ile oynanan Avrupa Ligi son 16 tipindeki performansıyla dikkatleri üzerine çektiği vurgulanan haberde, Arsenal ve Tottenham, “Kerem’i izlemeleri için o maça temsilcilerini göndermişti” denildi.

 “Bir gün Premier Lig’de oynayacak”

Kerem Aktürkoğlu’nun Premier Lig’de oynayıp oynamayacağı biçimindeki soruya ise Erkut Söğüt, “Bir gün oynayacak. Şu anda bugünün gerçek vakit olup olmadığını bilmiyorum. Futbol uzmanı değilim. Şu yahut bu ligde oynayıp oynayamayacağı konusunda bir yorum yapamam. Ben daha çok kontratlar ve bir markanın oluşturulması konusunda uzmanım. Kadromda hangi ligde oynayabileceğine dair bilgi ve teklifte bulunan uzmanlar var. Söyleyebileceğim, her gün geliştiği. Onu, her gün gelişen Salah yahut Kevin De Bruyne ile karşılaştırıyorum. Kendilerine her geçen gün bedel kazandırıyorlar ve mentalite olarak da daha âlâ hale geliyorlar. Her dönem kendilerini geliştiriyorlar. Kerem de o denli. Her dönem daha uygun hale geldi. Onun için bir gün en güzel ekipte oynayacağına eminim” cevabını verdi.