Kağıthane’de mesken sahibini öldüren kişi tutuklandı

Kağıthane’de kiracı ile konut sahibi ortasında kira artış sıkıntısı nedeniyle çıkan tartışmada mesken sahibini silahla öldüren H.Ç. tutuklandı. Babasının cenaze namazı sonrası açıklama yapan Kadir Tombul, olayın kira artışıyla ilgili olmadığını savunarak “İlk geldiğinde yanındaki kız arkadaşının nişanlısı olduğunu söyledi. Sonra farklı bayanlar, erkekler meskene gelmeye başladı. Son altı ayda çıkması konusunda uyardık. Tüm komşular şikayetçiydi.” diye konuştu.

Alınan bilgiye nazaran, Harmantepe Mahallesi Akın Sokak’taki konutunda yalnız yaşayan ve kira artış sorunu nedeniyle tartıştığı ileri sürülen konut sahibi Şenel Tombul’u silahla öldüren H.Ç’nin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelinin emniyetteki tabirinde, 900 lira olan kirasının Şenel Tombul tarafından 5 bin liraya çıkarıldığını, daha sonra ise 2 bin 500 liraya anlaştıklarını fakat buna karşın yeniden meskenden çıkarılmak istendiğini, bu yüzden ortalarında hengame çıktığını söylediği argüman edildi.

Kavga sırasında yeni kaybettiği annesine küfür edildiğini öne süren şüphelinin, bu nedenle cinnet getirerek konut sahibini vurduğunu tabir ettiği öğrenildi.

Şüpheli H.Ç, savcılık sorgusunun akabinde çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan, İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Şenel Tombul’un cenazesi, süreçlerin akabinde yakınlarına teslim edildi. Cenaze, Şişli Mescidi’nde kılınan cenaze namazından sonra toprağa verilmek üzere Giresun’a gönderildi.

Öldürülen mesken sahibi Şenel Tombul’un oğlu Kadir Tombul

MAKTULÜN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Babasının cenaze namazı sonrası açıklama yapan Kadir Tombul, olayın kira artışıyla ilgili olmadığını savunarak “İlk geldiğinde yanındaki kız arkadaşının nişanlısı olduğunu söyledi. Sonra farklı bayanlar, erkekler meskene gelmeye başladı. Son altı ayda çıkması konusunda uyardık. Tüm komşular şikayetçiydi.” diye konuştu.

Kiracının kendilerine “günü dolduğunda çıkacağını” söylediğini anlatan Tombul şöyle devam etti:

”Günü doldu. Dün de babam ‘Ev buldun mu, çıkacak mısın?’ diye yanına iniyor. Çıkmayacağını söylüyor. Yanında da yabancı asıllı iki bayan var. Akabinde iki gün sonra çıkmayı kabul etti. Biz de oradan indik. Sonra adam elinde silahla içeri giriyor. Üç el ateş ediyor. İkisi babama, biri otomobilimize geliyor. Ondan sonra içeri kaçtı. Daha sonra polis, içerideki adamla birlikte bayanları da aldı. Olayın aslı bu.”

Tombul, kiracının kendilerine mevcut kiranın beş katını teklif ettiğini öne sürerek “800 lira veriyordu. ‘4 bin lira vereyim, çıkmayayım.’ dedi. Biz de ’10 bin lira da versen çıkacaksın, sen bayan ticareti yapıyorsun.’ dedik.” sözünü kullandı.