İbrahim Kalın’dan Charlie Hebdo’ya tepki: ‘Doğru yoldayız’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından Fransa’da haftalık yayın yapan dergi Charlie Hebdo’nun paylaştığı karikatüre tepki gösterdi.

Kalın, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Charlie Hebdo paçavrası bu kadar çıldırdığına göre… doğru yoldayız. Kötülük bazen böyledir. İyilere yol gösterir. Merak etme CH. Milletimiz sana da en güzel cevabı hem de daha gür bir sesle 28 Mayıs günü verecek.”

ALTUN: BU AHLAKSIZLIĞI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şöyle yazdı:

“Provokasyon, hakaret ve küfrün dünya medyasındaki önemli merkezlerinden biri olan Charlie Hebdo adlı çirkin neşriyat, Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik yaptığı son ahlak ve insanlık dışı karikatürle bir kez daha ne denli iğrenç olduğunu dünyaya kanıtlamış oldu.

Anlaşılan o ki Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mayıs seçimlerinde elde ettiği büyük başarı, bu şeref yoksunlarının da uykularını kaçırmış, hastalıklı ruh hallerini ortalığa saçıp kinlerini, nefretlerini kusmalarına vesile olmuş. Charlie Hebdo ve türevlerine sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın, Recep Tayyip Erdoğan’ı yıldıramazsınız. Bizi de yolumuzdan döndüremezsiniz. Bu ahlaksızlığı şiddetle kınıyor, düşmüş oldukları bu çaresizlikte debelenirlerken onlara acıyan gözlerle bakıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir