Gökhan Türkmen: Ben yalnızca eleştirimi yaptım

Şarkıcı Gökhan Türkmen, geçtiğimiz akşam Kuruçeşme Açıkhava Konserleri’nde İstanbullu hayranlarıyla buluştu.

Konser öncesi basın mensuplarıyla bir ortaya gelen Türkmen’e genç popçu Aleyna Tilki’yi sahnesine çıkardığı için eleştirdiği Selda Bağcan’ın kendisine verdiği “Sahneme kimi çıkarmak istersem onu çıkarırım, sana ne?” yanıtı soruldu.

“SELDA BAĞCAN ALGISINA ÇOK AYKIRI BİR TEPKİ”

Habertürk’ten Eren Gürel’in haberine nazaran; 38 yaşındaki müzikçi, bahse ait şu tabirleri kullandı:

Ben onu ferdi olarak kendi şahsî hesabımdan kimseyi kırmadan, rencide etmeden yazdım. Çok büyütülecek bir durum yok aslında. Olağan ki de reaksiyonlar olacağını düşünüyordum fakat bunu bilerek yapmadım. Fazla söylenecek bir şey yok. Tuhaf bulduğum öbür şeyleri de bundan sonra kendi şahsî, özel hesabımda kimseyi kırmadan ve saygısızlık yapmadan eleştirmeye devam edeceğim. Selda Bağcan’ın açıklamalarını da görmedim. Söylediyse de alışılmış ki kendi fikri. Her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi var. Ben o yaşlarda bir şeyler yaşasaydım tahminen ben farklı reaksiyon verirdim. Ben onun o denli bir reaksiyon verdiğini düşünmüyorum açıkçası. Şu vakte kadar ki Selda Bağcan algısına çok aksi bir reaksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bana pek inandırıcı gelmedi bu açıklamalar zira birebir şahit olmadım. Bu yüzden de çok yorum yapamayacağım bununla ilgili. Ben yalnızca eleştirimi yaptım.

Öte yandan Gökhan Türkmen, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullanmıştı:

“Ülkede o kadar kıymetli genç, müziğini ve kendini tanıtabilmek için uğraşan ve bunu da çok etik ve gerektiği yerden yapan müzisyen varken; bir çınarın, bir o kadar değer kazanmış bir yerde bu türlü bir müzikçiyi çıkarıyor olmasının bir nedeni vardır şüphesiz. Biz anlayamayız! Hoş reklam; iyi işler, bol güneşler herkese”