Giresun’da, “Giresun Karşılamalı” seçim sevinci

Giresun’da, “Giresun Karşılamalı” seçim sevinci

GİRESUN – Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kesin olmayan sonuçlara göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde gitmesi üzerine Giresunlular sokaklarda sevinç gösterilerine başladı. Ellerine Türk Bayrağı AK Parti ve MHP bayrakları alan partililer meşaleler yakarak davul-zurna eşliğinde Giresun karşılaması oynadılar.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin 2. seçimi olan 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminde Cumhur İttifakının adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi Millet İttifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde gitmesi üzerine Giresunlular sokaklara döküldü. Ellerinde AK Parti, MHP ve Türk bayrakları alan partililer Atatürk Meydanında büyük sevinç yaşadı. Araç konvoylarının da başladığı kentte yakılan meşaleler ve çalan müzikler eşliğinde partililer karşılama oynadı.

-Başkan Şenlikoğlu: “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Atatürk Meydanına kurulan platformda Cumhur İttifakı’nda yer alan partililer ve Milletvekilleri vatandaşları selamlarken, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’da yaptığı konuşmada artık Yeni Türkiye Yüzyılının başladığını söyledi.

Başkan Şenlikoğlu yaptığı konuşmada, “Bu akşam ezilmiş mazlum milletlerin hepsi seviniyor, bizimde sevinmek en doğal hakkımız. Bu akşam Türkiye Yüzyılı başlıyor, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bugün bütün düşmanlara mesaj göndererek, 13. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yerine oturttunuz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, vatandaşlar müzik ve havai fişek gösterileriyle kutlamalarına devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir