Galatasaray’dan orta alana acil transfer

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Sportif A.Ş. yöneticisi Erden Timur ve Futbol Yöneticisi Cenk Ergün, dünkü antrenmanı birlikte izledi. Okan Buruk’un talebi doğrultusunda gündemdeki tüm oyuncularla ilgili ayrıntılı kıymetlendirme yapıldı.

Sarı-kırmızılılar, Sergio Oliveira’nın yanına güçlü bir orta saha desteği yapmak üzere yine harekete geçti. William Carvalho, Xeka ve Gueye ile tekrar görüşecek olan Galatasaray’da maaş bütçesi de artırıldı.

Hedef, gelecek hafta içinde operasyonu tamamlamak.

“Acil transfer”

Sarı-kırmızılıların Graz kampında bir ortaya gelen idare ve teknik grubun dev tepesinden, “Acil transfer” kararı çıktı. Okan hocanın, bilhassa orta alana destek vurgusu yapmasıyla, gündemdeki tüm oyuncularla ilgili yapılan çalışmalar ortaya döküldü.

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Erden Timur ve Cenk Ergün’den gelen raporları değerlendirdikten sonra maaş bütçe limitini artırmaya karar verdi. Sarı-kırmızılıların ana amacı, orta saha transferini önümüzdeki hafta içinde tamamlamak.

Yeni gelecek oyuncu, orta sahanın merkezinde, Sergio Oliveira’nın partneri olacak. Radardaki isimlerden öne çıkanlarda son durum şöyle:

Gueye transferi zor

PSG’de takım dışı kalan Idrissa Gueye, bir yandan kulübünden bonservisini almaya çalışıyor, öteki taraftan kendisine gelen teklifleri kıymetlendiriyor.

Yıllık 5 milyon euro civarı bir talepte bulunan 32 yaşındaki futbolcu, sarı-kırmızılıların 3.5 milyon euroya kadar teklif yükseltme kararı sonrası geri adım atarsa, temaslar tekrar başlayacak. Galatasaray İdaresi, süreci uzaktan da olsa takip ediyor. Fakat Gueye’nin transferi hâlâ çok sıkıntı görünüyor.

Carvalho ile yine görüşülecek

Betis’in ön liberosu William Carvalho, Galatasaray’ın birinci anlaştığı isimlerin başında geliyordu. Lakin Portekizli futbolcunun fizikî açıdan ağır bir oyuncu olması, sarı-kırmızılıları bir müddettir farklı arayışlara itiyordu.

Buna rağmen daha âlâ seçeneklerden beklenen olumlu geri dönüş gelmeyince, Carvalho tekrar radara girdi. Galatasaraylı yetkililer hem İspanyol kulübüyle hem de oyuncuyla tekrar masaya oturma kararı aldı.

Erden Timur Xeka ile görüşecek

Lille’den ayrıldıktan sonra hiçbir kulüple anlaşmayan Xeka’nın, koşullarının bir kısmından feragat etmeye hazır olduğunu iletmesi, bu transfer teşebbüsünü yine hareketlendirdi.

Galatasaray’ın, 27 yaşındaki orta saha için belirlediği maaş 2.5 milyon euro civarında. Xeka kapıyı 3.5 milyondan açmıştı. Tarafların ortak noktada buluşma ihtimalinin ortaya çıkmasıyla tekrar randevular alındı. Erden Timur’un Xeka ile şahsen görüşmek üzere önümüzdeki günlerde Avrupa seferine çıkacağı öğrenildi.