Flaş iddia! Beşiktaş, Ekuban için masada

Trabzonspor ‘un 2019 yılında Leeds United’dan 1 milyon Euro’ya takımına kattığı Ganalı futbolcu Cale Ekuban bu dönem başında İtalyan takımı Genoa’ya transfer olmuştu. 28 yaşındaki futbolcu için Gana basınından flaş bir sav geldi. 

Yeni kadrosunda Trabzonspor’daki günlerimi mumla arayan yıldız futbolcunun ismi devre ortasında birçok Üstün Lig ekibiyle anılmış, Konyaspor’a transferi ise son anda gerçekleşmemişti. 

Gana’dan Beşiktaş iddiası

Akşam’ın Gana basınından derlediği habere nazaran Caleb Ekuban Beşiktaş’a transfer olabilir. Haberde; “Ekuban, Genoa’nın küme düşmesinin akabinde İtalya’da oynamak istemiyor ve menajeri Beşiktaş ile görüştü. Ganalı oyuncu da Türkiye’ye dönmeye hazırlanıyor. Menajeri Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael ile görüşmek için çabalıyor. Görüşmelerden sonra transfer için son karar verilecek. Konyaspor’un da Ekuban’a ilgisi biliniyor.”

Caleb Ekuban’ın performansı

Piyasa pahası 3,5 milyon Euro olan Caleb Ekuban bu dönem Genoa forması ile 33 maça çıktı. 28 yaşındaki futbolcu, kadrosuna 2 gol 2 asistlik katkı sunabildi.

Trabzonspor’da forma giydiği devirde 103 maça çıkan Ganalı futbolcu bu müsabakalarda 29 gol ve 18 asistlik bir performans sergilemişti.