FETÖ imamı Özgür Kaya’dan gündeme oturan ’15 Temmuz’ itirafı!

15 Temmuz’un 6’ncı yıl dönümünün akabinde FETÖ mahrem imamları Özgür Kaya, Salim Zeybek ve Erkan Irmak “Hizmet Hezimet” adlı Youtube kanalında yaptıkları canlı yayında dikkat çeken itiraflarda bulunuldu.

Yurt dışındaki firari FETÖ’cüler toplumsal medya platformlarını sık sık kullanarak manipülasyonlarına devam ederken bu defa, FETÖ mahrem imamı Özgür Kaya’dan dikkat çeken 15 Temmuz itirafları geldi. 

Özgür Kaya, Salim Zeybek ve Erkan Irmak ile birlikte yaptıkları son YouTube canlı yayınında, o gece İstanbul sorumlusunun kendisini aradığını ve ‘kurumun en zirvesindeki şahsı indirecek’ bir askeri öğrenci istediğini itiraf etti.

Firari Özgür Kaya’nın canlı yayındaki itirafları şu biçimde:

“MAHREM ÜNİTELERİN KULLANDIĞI UYGULAMA ÜZERİNDEN ARADI”

“15 Temmuz akşamı ben de kendime nazaran bir gaybubet ortamındaydım. O akşam bizim sizden öteki halde duyduğum şey şu formda. Biliyorsunuz herkesin takip ettiği yapılar var.

O akşam bizim en başımızdaki ağabeyimiz, Türkiye sorumlusu olan ağabeyimiz, beni mahrem ünitelerin kullandığı online uygulama üzerinden aradı.

“ASKERLERE YOL VERİN…”

Arkadaşlarımızın askere direnmemesini, bulundukları yerlerde muhakkak askere yol verilmesini… Askere yol verilmesi sözü olayı özetliyor benim için. Bir hadisenin içine girildiğini, ‘Bu işin içinde biz varız’ fikrini bende oluşturdu.

“EN DORUKTAKİ ŞAHSI İNDİREBİLECEK BİR ÖĞRENCİ ARKADAŞIMIZ VAR MI?”

Hemen sonrasında söylediği ifadeyi ben uzun müddet kendime itiraf edemedim. Sizlerden hiçbiriyle bunu paylaşmadım, söyleyemedim. Zira bu çok sıkıntı nitekim. O akşam bana söylediği şey ‘sizin şu anda irtibatta olduğunuz kurumun başında bulunan, en  yüksek en zirvedeki devlet sorumlusu şahsı indirebilecek bir öğrenci arkadaşımız var mı’ diye bana soruldu.

“GERÇEKTEN KANIM BEYNİMDE DONDU”

Yani artık indirmekten kastımız koltuktan indirmek değil. Çok Türkçe bilmeye de gerek yok. Hakikaten kanım beynimde dondu. Bırakın darbe kalkışmasını, cemaatin bunun ile isminin anılmasını o gece bu türlü bir şey de söylenince benim nevrim de döndü.

“O KADAR KISA BİR MÜDDET İÇRİSİNDE ÇARK ETTİ Kİ…”

Olay biraz da ileri saatlere gidince bu adam 3 maymun mu dersiniz artık adamın maymunluğunun şeyi de yok… O kadar kısa bir müddet içerisinde çark etti ki hiçbir şeyden haberim yok yazdı.

Aynı halde bir iki gün içinde bu şey devam etti. Yani bi hiçbir formda bu türlü bir şeyin içerisinde değiliz, bulunmadık ben bu türlü bir şey bilmiyorum üzere şeyler söyledi.”