Dinamo Kiev Fenerbahçe maçında penaltı tartışması

Fenerbahçe Dinamo Kiev maçının birinci yarısında ceza alanı içinde Valencia’ya yapılan hareket nedeniyle penaltı bekledi lakin devam kararı çıktı.

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Tipi birinci maçında temsilcimiz Fenerbahçe deplasmanda Dinamo Kiev ile karşı karşıya geldi. Ukrayna’daki savaş nedeniyle Polonya’da oynanan çabanın birinci yarısında yaşanan bir durumda Fenerbahçe cephesi penaltı bekledi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Karşılaşmanın 19. dakikasında Ferdi’nin sol kanattan ortasında, Enner Valencia ceza alanında topla buluşmak üzereyken Denys Popov’un müdahalesiyle yerde kaldı. Sarı-lacivertli futbolcular bu durumda bir penaltı bekledi lakin oyun devam etti. Toplumsal medyada gündem olan konumda Valencia’nın sağ ayak bileğine basma olduğu ve konumun penaltı olması gerektiği konusunda yansılar yükseldi.

Enner Valencia, durum sonrasında kısa müddetli bir sakatlık yaşadı lakin daha sonra oyuna devam etti. Bilindiği üzere play-off tipi öncesinde UEFA altyapı yetersizliği nedeniyle maçlarda VAR kullanmıyor. Bu nedenle Valencia’nın durumu da ayrıntılı olarak incelenemedi.