DEVA Partisi’nden, yurtlardaki öğrenci intiharlarına reaksiyon

DEVA Partisi Gençlik Siyasetleri Lideri Tabiat Şanlıoğlu, Akdeniz Üniversitesi öğrenci yurdundan son 1 ayda 3 öğrencinin intihar etmesine ait, “Yetkilileri hemen misyonlarına davet ediyorum. İntihar olayları aydınlatılana kadar bu işin peşini bırakmayacağız” açıklamasında bulundu.

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi yurdunda son bir ayda 3 öğrencinin intihar etmesinin akabinde yansılar gelmeye devam ediyor.

DEVA Partisi Gençlik Siyasetleri Lideri Tabiat Şanlıoğlu da bahse ait yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

“Tek bir genç arkadaşımızın hayatı bile değer biçilemezken birebir yerleşkeden gelen peş peşe intihar haberleri önemli bir biçimde araştırılmalıdır” diyerek kelamlarına başlayan Şanlıoğlu, “Olayın bütün boyutlarıyla araştırılması için yetkilileri ivedilikle vazifelerine davet ediyorum. Uzun müddettir öğrenci yurtlarında kalan genç arkadaşlarımızın meselelerini ve intihar hadiselerini gündemde tutuyoruz ve tutmaya da devam edeceğiz. Bizler DEVA Partisi olarak Akdeniz Üniversitesinde gerçekleşen intihar olayları aydınlatılana kadar bu işin peşini bırakmayacağız” açıklamasını yaptı.

“GENÇLERİN HAYALLERİNİ YIKAN BİR İDARE İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

İntihar aksiyonunun en kıymetli nedeninin ümitsizlik his olduğunu belirten Şanlıoğlu, “Kötü idarenin sebep olduğu buhran ortamında hayatlarına devam etmeye çalışan binlerce genç arkadaşımız bugünlerini güç idame ettirmekte ve yarınlara dair hayal dahi kuramamaktadır. Gençlerimizin hayallerini yıkan bir makûs idare tertibi ile karşı karşıyayız. Geleceklerine dair hayal dahi kuramayan gencecik arkadaşlarımız hayatlarına son veriyor. Makus idare artık telafisi olmayan sonuçlar doğurmaya başlamıştır” tabirlerini kullandı.

“EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALDIKLARI BİR SİSTEM OLUŞTURACAĞIZ”

DEVA Partisi olarak öncelikle gençlerin temel problemlerinin çözülmesi gerektiğine inandıklarını vurgulayan Şanlıoğlu, “Öğrenci yurtlarını çağın gerekliliğine nazaran tekrar tasarlayacağız. Öğrencilere konforlu hayat alanları oluşturacağız. Her alanda üretim ve istihdam imkanlarını artıracağız. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak gençlerin emeklerinin karşılığını aldığı bir sistem oluşturacağız” dedi.

“HAYAL ETTİĞİMİZ TÜRKİYE’Yİ GENÇ ARKADAŞLARIMIZ İLE İNŞA EDECEĞİZ”

Şanlıoğlu, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

*Mutlu bir Türkiye’nin sırf gençler eliyle gerçekleşeceğini biliyoruz. Türkiye’yi gençler yaşanabilir kılacak. Hayal ettiğimiz özgür, yaşanılabilir ve memnun Türkiye’yi genç arkadaşlarımız ile inşa edeceğiz. Gençler hem bugünün hem de yarının teminatıdır.