Coronada son durum ne? Sıhhat Bakanlığı açıkladı

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 23 Mayıs 2022 Pazartesi gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti. Yeni hadise sayısında ise düne nazaran artış yaşandı.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 23 Mayıs’a ilişkin datalara nazaran, 123 bin 536 test yapıldı.

Yeni bilgilere nazaran, 922 yeni olay tespit edilirken 3 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 105 kişi sıhhatine kavuştu.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA HANGİ KENT VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN HADİSE VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 22 Mayıs datalarına nazaran, dün 118 bin 852 test yapılmıştı. Dün, 905 olay tespit edilirken, 5 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 19 kişi sıhhatine kavuşmuştu.