ÇEK BİLİM İNSANLARINDAN ANTALYA’DA FOTOĞRAF SERGİSİ

Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından ‘Modern Fotoğrafta Bilim, Seyahat ve Doğa’ isimli fotoğraf sergisi, Antalya Büyükşehir Belediye binasında açılışı yapıldı.

Çek bilim insanları ve fotoğrafçılar Lukas Synek, Sarka Bejdova ve Petr Jan Juracka tarafından dünyanın farklı yerlerinde çekilen fotoğraflarla oluşturulan ‘Modern Fotoğrafta Bilim, Seyahat ve Doğa’ isimli sergi, Ankara ve Kayseri’nin ardından Antalya’da açıldı. Çekya Büyükelçiliği, Çekya Antalya Fahri Konsolosluğu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen serginin açılışına Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Martin Broz, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Deha Erpek, Çek Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu Yeliz Gül Ege katıldı.

Serginin çok değerli eserlerden oluştuğunu söyleyen Yeliz Gül Ege, Bu sergiyi burada ağırlamak çok güzel. Dünyanın birçok noktasından ve Çekya’dan da fotoğraflar var. Fotoğrafları 3 çok genç fotoğrafçı çekti. Bu fotoğrafçılar hem bilim insanları hem de hobileri dünyayı gezmek. Fotoğrafların içeriğinde mikro ölçekte çekilmiş fotoğraflar da var. Modern fotoğrafçılığı doğa ve bilimle eşleştirerek çok güzel eserler yarattılar. Tüm sanatseverleri buraya, dünyayı 2 dakikada keşfetmeye davet ediyoruz dedi.

Sergiyi açmalarına imkan sağlayanlara teşekkür eden Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Martin Broz, Burada bu serginin açılışını yapabildiğimiz için çok mutluyuz. Burada hem kendi ülkemizi hem de diğer ülkelerin kültürlerini tanıtmak için bulunuyoruz. Bize bu imkanı sağlayanlara çok teşekkür ediyoruz diye konuştu.

Çekya ve Ortadoğu’daki manzara ve doğa, elektron mikroskobu ile çekilen 50 fotoğrafın yer aldığı sergiyi açılışın ardından vatandaşlar ziyaret etti. Sergi 28 Nisan’a kadar Antalya Büyükşehir Belediyesi Fuaye Alanı’nda, 29 Nisan ile 12 Mayıs arasında ise AKM Fuaye Alanı’nda ziyarete açık olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir