Beşiktaş’ta Ethem Sancak reaksiyonu: Yeri yok

Ethem Sancak’ın, “En büyük hayalim Beşiktaş lideri olmaktı fakat ömrüm ona yetmeyecek üzere. Beşiktaş şayet TMSF’ye düşerse ihaleye girip satın alacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim” kelamları yine gündem oldu.

Beşiktaş Divan Konseyi Lideri Tevfik Yamantürk’ten geçen Haziran’da TV100’de yayınlanan “Candaş Tolga Işık ile Az Evvel Konuştum” programına katılan Sancak’ın kelamlarına cevap geldi.

YAMANTÜRK YİNE ADAY

Beşiktaş’ta 17 Eylül’de yapılacak olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde mevcut lider Tevfik Yamantürk yine adaylığını açıkladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yamantürk, “Beşiktaş TMSF’ye düşerse alacağım diyen iş adamı Ethem Sancak’a divan heyeti olarak rastgele bir ihtarda bulundunuz mu?” sorusu üzerine Sancak’ı eleştirdi.

‘BEŞİKTAŞ’TA YERİ OLMAMALI’

Tevfik Yamantürk, “Ethem Sancak’ı idarenin disipline verdiğini duyduk. Lakin bence değerli olan toplum, bu üzere insanları içine kabul ederken daha dikkatli olmalı. Kimin kayığına binerse onun küreğini çeken insanların Beşiktaş’ta yeri olmamalı. ‘Bana Türk demeyin, ben Arap’ım, utanırım’ deyip de ardında aslan üzere Türk müdafaa polisiyle İstanbul’un ortasında dolaşan insanları Beşiktaş’ta yeri olmamalı. Burada ay-yıldız var, Arap bayrağı yok. Beşiktaş ulusaldır, ulusal kalmalıdır” dedi.