Bahçeli’nin çizmeli videosu Yunan basınını korkuttu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yönetiminin Pile köyüne kolay ulaşım için Birleşmiş Milletler (BM) kontrolündeki Yeşil Hat üzerinde yol çalışması başlatması gerginliğe neden oldu. BM Barış Gücü, daha öncesinde bilgilendirilmesi yapılan yol çalışmasına müdahale ederek engelleme girişiminde bulundu. Çalışma alanında bulunan Kıbrıs Türkleri ve KKTC güvenlik güçleri, Barış Gücü ekiplerinin art niyetli müdahalesine tepki gösterdi.

Arbedeye dönüşen gerilim sonrasında Barış Gücü ekipleri, KKTC güvenlik güçleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Gerilim sonrasında KKTC ve BM karşılık suçlamalarda bulundu. Kıbrıs’ta yaşanan gerilime Türkiye’den de tepki gecikmedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Barış Gücü’nü Kıbrıs’ta çifte standart uygulamakla suçladı.

“MEYDAN OKUMA”

BM’nin haksız müdahalesine bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi.

Yunan basını, Bahçeli’nin makam odasında körüklü çizmeli görüntülerinin yer aldığı paylaşımını öne çıkarak,‘’meydan okuma’’ olarak okuyucularına iletti.

Bahçeli’nin görüntülerini aktaran Ethnos gazetesi, ’’Bahçeli’den kışkırtıcı açıklama: Kıbrıs Türk’tür! Kemal Atatürk’e ait askeri botlarla video yükledi’’ başlığı ile okurlarının karşısına çıktı. Haberde şu skandal ifadelere yer verildi; ‘Kışkırtıcı ifadelerin asası, Kıbrıs’ın Pile kentinde yaşanan olaylar vesilesiyle YouTube’a bir takım elbisenin üzerine asker botları giyip içeri girerken göründüğü bir video yükleyen Erdoğan’ın hükümet ortağı Devlet Bahçeli’ye ait.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx