Altın Koza Onur Mükafatları sahiplerini buldu

Adana’da bu yıl 29’uncu sefer düzenlenen Milletlerarası Adana Altın Koza Sinema Şenliği’nin Onur Mükafatları, tiyatro ve sinema oyuncuları Müjdat Gezen ile Hale Soygazi’ye verildi. Gözünden ameliyat olduğu için merasime katılamayan Gezen’in mükafatını, oyuncu Erkan Kolçak Köstengil aldı.

Bu yıl 12-18 Eylül tarihleri ortasında düzenlenen 29’uncu Memleketler arası Adana Altın Koza Sinema Festivali’nin Onur Mükafatları Merasimi, kentteki bir otelde gerçekleştirildi. Meltem Cumbul’un sunduğu merasime, kent protokolü ile çok sayıda sinema ve tiyatro sanatkarı katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Altın Koza’nın bir marka olduğunu belirterek, “Adana kültür, sanat kentidir. Tarihini lezzete vermiş, kurtuluşun kentidir. 12 Eylül âlâ ki denk geldi. Darbelere karşı olduğumuzu sanat yoluyla göstermiş olduk” dedi.

ONUR ÖDÜLLERİ

Konuşmanın akabinde, mükafata layık görülen Müjdat Gezen ve Hale Soygazi’nin sanat hayatlarına ait görüntü gösterimleri yapıldı.

Gözünden ameliyat olduğu için merasime katılamayan sanatçı Gezen, görüntü yoluyla şenlik iştirakçilerine hitaben konuştu ve teşekkür etti.

Gezen’in ödülünü, oyuncu Erkan Kolçak Köstengil, Cahit Berkay’ın elinden aldı. Hale Soygazi’ye ise mükafatını Halil Ergün verdi.

Tören, Fahir Atakoğlu ve Sena Şener konseri ile son buldu. (DHA)