Almodovar’ın yeni sinemasının başrolleri muhakkak oldu

İspanyol direktör Almodóvar’ın kısa sineması ile ilgili ayrıntılar aşikâr oldu. Ethan Hawke ve Pedro Pascal’ın başrollerini paylaştığı kısa sinema Strange Way of Life’ı yaklaşık 60 yıl evvel spagetti westernlerinde meşhur olan çöl yerlerini kullanarak İspanya’nın güneyindeki Almeria’da çekecek.

Pedro Almodóvar Cate Blanchett ile bir sonraki sinemasını çekmeye başlamadan evvel kısa bir sinema çekecek. Almodóvar, IndieWire web sitesine yeni sinemasının, Ang Lee’nin yönettiği ve eşcinsel aşk temasına odaklanan 2005 üretimi Brokeback Mountain’a bir tıp yanıt olabileceğini söyledi.

Ethan Hawke ve Pedro Pascal’ın canlandıracağı karakterler için Almodóvar şunları söyledi: “Biri oburunu bulmak için çölde seyahat ediyor. Ortalarında bir hesaplaşma olacak lakin aslında kıssa çok samimi.”

Filmin çekimleri, Sergio Leone’nin Bir Avuç Dolar, Birkaç Dolar Fazlası ve Yeterli, Makûs ve Nahoş üçlemesini çektiği Almeria’nın Tabernas çöl bölgesinde gerçekleşecek. Sinema, yalnızca 30 dakika uzunluğunda olacak.