Akbank Sanat ve Zorlu PSM’den Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. yılına özel iş birliği: “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” Müzikali

Türkiyenin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, 50nci yılında, Türkiye’nin öncü ve yenilikçi sanat kurumlarından Zorlu PSM ve Akbank Sanat iş birliği ile hazırlanan “Peter Pan ve Varolmayan Ülke“ Müzikali’ni izleyicilerle buluşturuyor.

Perdelerini açtığı ilk günden bu yana tiyatrosever bir kuşağın yetişmesinde büyük etkisi olan Akbank Çocuk Tiyatrosu, bu yıllar içinde Türkiye’nin dört bir yanında binlerce çocuğun hayatında farklı pencereler açtı.

Yarım asrı geride bırakan ve bugün 5’inci kuşak seyircileri ile buluşan Akbank Çocuk Tiyatrosu, çocuklara ilham vermeyi sürdürüyor. Akbank Çocuk Tiyatrosu 50’nci yılını Akbank Sanat ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi ortak prodüksiyonu ile gerçekleştirilen, Peter Pan’in hikayesinden uyarlanan müzikal ile kutluyor.

Yıl boyu devam edecek müzikalin 23 – 24 Nisan tarihindeki gösterimlerinin biletleri yoğun ilgi sonucu tükendi.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenmeye devam edecek “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” müzikalinin Mayıs ayı biletlerinin ardından, Haziran ayı biletleri passo’de satışa açıldı.

Gösterim Tarihleri:

23 ve 24 Nisan (Bilet satışları tamamlandı)

8, 15, 21 ve 22 Mayıs

4, 5, 12, 18 ve 19 Haziran

Peter Pan ve Varolmayan Ülke” Müzikali

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun 50. Yılı için özel olarak yazılan bu müzikal, ilk gösterimini Zorlu PSM’de yapacak. J.M. Barrie’nin ölümsüz romanı Peter & Wendy’den uyarlanan bu özgün eser, pek çok tiyatro oyununa ve filme ilham veren karakterleri, yepyeni bir yorumla sahneye getirecek.

Yönetmen Mehmet Ergen

Metin & Söz Yazarı Mehmet Ergen

Müzik Direktörü Tuluğ Tırpan

Koreograf Beyhan Murphy

Dekor Merve Yörük

Kostüm Gül Sağer

Işık Richard Williamson

Yardımcı Yönetmen Lerzan Pamir

Uygulayıcı Yapımcı Duygu Bayram

Oynayanlar

Peter Pan Yağız Can Konyalı

Wendy: Elif Gülalp

Kaptan Kanca : Sami Levi

Tinkerbell: Su Sonia Herring

Diğer rollerde: Abdullah Cersel, Alisa Simcha, Arek Kazancıyan, Anıl Altınöz, Ayhan Karaağaç, Ayşe Köksal, Birce Leyla Akbulut, Can Gökdoğan, Ezgi İrem Mutlu, Evrim Akyay, Gülçin Alpaşar, Gürdeniz Bursalı, Huri Murphy, Memo Sağlam, Mert Aksu, Mert Aydın, Özkan Özipek, Ralf Bilmen, Sultan Ahmet Çakır, Tuğrul Ali Şenocak, Tuğrul Savaşçı, Ufuk Tevge, Yağmur Topçu,

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı